x
x
 
Strona głównaO ProjekcieDla EkspertówPliki do pobraniaGaleria zdjęćPatroni medialniKontakt

  Aktualności lista aktualności -


aktualność: 1 z 32
pierwszapoprzednia następnaostatnia
  VIII Konferencja Szanse i Możliwości Branży Chemicznej w Unii Europejskiej
 

W dniach 06-09.03.2012 r. w DW „Jawor” w Ustroniu odbyła się VIII Konferencja Naukowo-Techniczna „Szanse i Możliwości Branży Chemicznej w Unii Europejskiej”. Honorowy patronat objęły Ministerstwo Gospodarki oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Na konferencję przybyli wybitni przedstawiciele świata przemysłu, nauki, Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wśród zaproszonych gości był generał brygady Mirosław Hermaszewski wraz z małżonką. Organizatorami konferencji był Instytut Nawozów Sztucznych Oddział Chemii Nieorganicznej "IChN" w Gliwicach, Polską Izbę Przemysłu Chemicznego oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego. Wszyscy uczestnicy otrzymali raport końcowy Projektu „Odpady nieorganiczne przemysłu chemicznego – foresight technologiczny” w postaci monografii.

W ramach sesji czwartej, w dniu 8 marca, kierownik projektu dr inż. Barbara Cichy podsumowała Projekt. Przedstawiony został cel projektu oraz definicja foresightu technologicznego. Proces foresight oparty tak na analizie jakościowej jak i  ilościowej, ma charakter aktywny: sprawdza, jakie decyzje i czynniki zewnętrzne mogą prowadzić do określonych następstw i jakie opcje wyboru działania doprowadzą do alternatywnych scenariuszy rozwoju przyszłości. Następnie pani dr inż. Barbara Cichy zaprezentowała wnioski z konferencji końcowej, która odbyła się 9 lutego 2012 r. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zostały przedstawione najciekawsze wypowiedzi ekspertów, biorących udział w dyskusji podczas konferencji. Dyrektor Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego Jerzy Majchrzak stwierdził, że opracowane przez zespół realizujący projekt scenariusze i rekomendacje powinny być wykorzystane z korzyścią dla całego przemysłu chemicznego. Podkreślił również wpływ legislacji na rozwój przemysłu. Przewodniczący czwartej sesji prof. dr hab. inż. Witold Gnot zakończył stwierdzeniem, że projekt foresight był bardzo potrzebny i należy go jak najlepiej wykorzystać.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią konferencji.wpisano  2012-03-13 09:53:58
ostatnia zmiana  2012-04-02 13:48:57
Odpady nieorganiczne przemysłu chemicznego - foresight technologiczny
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO