x
x
 
Strona głównaO ProjekcieDla EkspertówPliki do pobraniaGaleria zdjęćPatroni medialniKontakt

  Aktualności lista aktualności -


aktualność: 12 z 32
pierwszapoprzednia następnaostatnia
  VII Konferencja z cyklu: Szanse i Możliwości Branży Chemicznej w Unii Europejskiej
 

W dniach 1-4 marca 2011 roku odbyła się VII Konferencja z cyklu „Szanse i Możliwości Branży Chemicznej w Unii Europejskiej”. W ramach jednej z sesji naukowych tej konferencji, w dniu 2.03.2011, odbył się panel dyskusyjny, w którym uczestniczyli eksperci Projektu oraz liczne grono zainteresowanych słuchaczy. Dyskutowane przez panelistów tematy dotyczyły zagadnień podejmowanych w Projekcie, ze szczególnym uwzględnieniem kluczowych dla przemysłu chemicznego  technologii tj. kwasu fosforowego, sody, bieli tytanowej, kwasu siarkowego oraz problematyki gipsu z odsiarczania spalin.

Sesję panelową prowadził prof. dr hab. Grzegorz Schroeder z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W dyskusji uczestniczyli m.in.: dr inż. Andrzej Biskupski, prof. dr hab. Piotr Grzesiak, prof. dr hab. inż. Barbara Grzmil, dr hab. inż. Józef Hoffmann prof. PWr, prof. dr hab. inż. Zygmunt Kowalski, prof. dr hab. inż. Jerzy Zwoździak, mgr inż. Krzysztof Klein, mgr inż. Wojciech Lubiewa-Wieleżyński, mgr inż. Jerzy Majchrzak, mgr inż. Krzysztof Czarnomski, mgr inż. Waldemar Kolanowski.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze skrótem filmowym z dyskusji panelu technologicznego Projektu.Nagranie zawiera najważniejsze sprawy, które zostały poruszone podczas dyskusji.

W zakładce pliki do pobrania jest również dostępna pełna relacja filmowa z panelu. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami.

Dokumentacja fogoraficzna panelu w galerii: Panel technologiczny Ustroń-Jaszowiec.

W majowym numerze czasopisma "Chemik" zamieścimy zapis dyskusji oraz podsumowanie i wnioski.wpisano  2011-03-07 12:07:45
ostatnia zmiana  2012-04-02 12:16:19
Odpady nieorganiczne przemysłu chemicznego - foresight technologiczny
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO